08.05.2018

Прокуратура Житомирщини попередила безпідставне використання 40 га радіоактивно забруднених земель у Народицькому районі

За позовом прокуратури області господарський суд Житомирської області визнав незаконним рішення Народицької селищної ради про укладення із приватним товариством договору оренди землі, а також сам договір оренди, зобовязавши орендаря повернути наділ до земель запасу Народицької селищної ради.
Установлено, що за рішенням Народицької селищної ради, у червні 2017 року неправомірно укладено з ТОВ «Поліська Нива» договір оренди 40 га землі вартістю понад 820 тис грн, для ведення товарного сільськогосподарського  виробництва, що за межами населеного пункту с. Базар.
Зокрема, землю передано в оренду з порушенням вимог земельного та цивільного законодавства, за відсутності розробленої землевпорядної документації та нормативно-грошової оцінки, яка є основною для визначення розміру орендної плати.
Передана земельна ділянка державної власності є радіоактивно забрудненою та не може використовуватися у сільськогосподарському виробництві. Крім того, селищна рада не наділена повноваженнями щодо розпорядження зазначеною категорією земель.
Прокуратурою області вжито заходів представницького характеру та припинено користування радіоактивно забрудненими угіддями.

Автор: Прес-служба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 362