11.06.2018

У Бердичеві прокурори розповіли учням професійно-технічного навчального закладу про кримінальну відповідальність неповнолітніх

        У рамках проекту, започаткованого спільним наказом Генеральної прокуратури України і Міністерства освіти і науки України про співпрацю та комунікацію із учнями та студентами навчальних закладів, тривають зустрічі працівників Бердичівської місцевої прокуратури із учнями та студентами місцевих навчальних закладів.
        Цього разу прокурор місцевої прокуратури Ольга Шевчук побувала у Професійно-технічному училищі №12 м. Бердичева, де зустрілася із учнями та  поділилася із ними знаннями на правову тематику.
        Зокрема, розмова прокурора із вихованцями навчального закладу стосувалася актуальної для них теми - «Кримінальна відповідальність неповнолітніх та запобігання підлітковій злочинності». Аби донести підліткам важливість у їхньому житті уникнення будь-яких правопорушень, негативних вчинків та їх наслідків, прокурор навела низку прикладів кримінальних злочинів, вчинених неповнолітніми та визначене законом покарання.
          «Крадіжки чужого майна, мобільних телефонів, зберігання та збут  наркотичних засобів – це далеко не екстрим і не геройство, яким можна виділитися серед однолітків, як інколи помилково дехто вважає, - а  порушення закону, яке призводить до кримінальної відповідальності та, відповідно, зруйнованих планів на майбутнє життя, яке у вас тільки починається», - застерегла Ольга Шевчук від необдуманих вчинків.
        Спілкування із прокурором на порушену тему викликало непідробний інтерес в учнів денної форми навчання, які не лише уважно слухали наведені факти, а й ставили запитання щодо тієї чи іншої ситуації. Таким чином, під час лекції висвітлено окремі положення Кримінального кодексу України,  а також дано відповіді на усі запитання учнів.
        Також до проведення зустрічі було залучено дільничного інспектора поліції Бердичівського відділу поліції ГУНП в Житомирській області, який серед іншого, розповів про види адміністративних правопорушень, віку, з якого настає відповідальність за їх вчинення, основних правопорушень, які найчастіше вчиняють неповнолітні та відповідальність за їх вчинення.            

Автор: Прес-служба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 443