05.10.2018

На Житомирщині за втручання прокуратури замовник та підрядник внесли зміни до договору про встановлення гарантійного терміну на виконаний капітальний ремонт дороги

    Йдеться про те, що у червні 2017 року між Баранівською міською радою та приватним підприємством укладено договір про капітальний ремонт дороги за бюджетні кошти по вул. Європейській в м. Баранівка.
    Однак, Новоград-Волинською місцевою прокуратурою встановлено, що укладений договір не відповідає вимогам чинного законодавства щодо укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві.
    Зокрема, усупереч встановленим вимогам, договір будівельного підряду не містить однієї з істотних умов, а саме, гарантійних строків якості наданих послуг, які мають становити не менше 3-х років.
    Проведення капітального ремонту без встановлення гарантійного терміну не створює у підрядника зацікавленості в його належній якості та тривалій експлуатації дорожнього покриття, що призводить до його швидкого руйнування та зумовленої цим систематичної потреби у додаткових бюджетних асигнуваннях, спрямованих на забезпечення повторного ремонту.
    3 метою захисту інтересів держави, у серпні 2018 року Новоград-Волинською місцевою прокуратурою подано до господарського суду Житомирської області позов про внесення змін до договору шляхом встановлення гарантійного терміну виконаних робіт.
    Лише після звернення прокурора з позовом до суду, Баранівська міська рада та підрядник добровільно внесли відповідні зміни до договору, в зв’язку із чим суд закрив провадження у справі.

Автор: Прес-служба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 719