28.09.2020

На Житомирщині за втручання прокуратури на користь двох сільських рад стягнуто понад 300 тис. грн завданої довкіллю шкоди

 За позовом Бердичівської місцевої прокуратури рішенням Господарського суду Житомирської області (від 24.09.2020) стягнуто з підприємства на користь Любимівської та Зарубинецької сільських рад Андрушівського району понад 300 тис. грн шкоди, завданої навколишньому природному середовищу.
Йдеться про те, що у полезахисних лісових смугах, які знаходяться на земельних ділянках лісового фонду, що розташовані на території зазначених сільських рад і перебувають у користуванні підприємства (лісокористувача), виявлено незаконну порубку 31 дерева породи дуб звичайний.
За результатами проведення судового інженерно-екологічного дослідження встановлено, що унаслідок незаконної порубки такої кількості дерев на ділянках лісового фонду довкіллю завдано матеріальної шкоди на загальну суму понад 300 тис грн.
Лісовим кодексом України передбачено, що охорону, захист, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень, дотримання правил і норм використання лісів мають забезпечувати постійні лісокористувачі, а тому  відповідачем за завдану довкіллю шкоди є лісогосподарське підприємство.
Місцевою прокуратурою, з метою відшкодування завданої навколишньому природному середовищу шкоди заявлено позов, який судом задоволено у повному обсязі.   
 
Прокуратура Житомирщини у   Facebook  Telegram   Тwitter

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 911