07.04.2022

Зрадив державу за 20 тис. російських рублів - жителю Коростеня загрожує позбавлення волі до 15 років

Прокурори Житомирської обласної прокуратури затвердили та скерували  до суду обвинувальний акт за фактом скоєння державної зради - діяння, умисно вчиненого громадянином України на шкоду обороноздатності, державній безпеці України шляхом надання представникам іноземної держави допомоги у проведенні підривної діяльності проти України (ч. 1 ст. 111 КК України).
Слідством установлено, що особливо тяжкий злочин проти основ національної безпеки нашої держави наприкінці лютого, після широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну, скоїв 23-річний житель міста Коростеня. Діючи з корисливих мотивів, він вступив у злочинну змову із представником країни-агресора та охоче погодився на співпрацю із ворогами.
Виконуючи завдання російського «шефа», отримане через спілкування у соцмережі, обвинувачений підрядився за відповідну плату – 20 тис. російських рублів - сфотографувати на свій мобільний телефон один з об’єктів інфраструктури Коростеня та переслати фото ворогу-замовнику. До того ж, цілком усвідомлював незаконність своїх дій та їх небезпечні наслідки: сприяння ворожій розвідці.
Викрили та припинили злочинну діяльність парубка правоохоронці,  застукавши його «на гарячому».
Оперативний супровід забезпечили працівники відділу контррозвідки Управління СБ України в області, досудове розслідування проводили слідчі цього ж відомства.
Житомирська обласна прокуратура здійснювала процесуальне керівництво.
За скоєння державної зради Кримінальним кодексом України передбачене покарання у виді позбавлення волі строком від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 1458