27.03.2019

У прокуратурі Житомирщини обговорили проблемні питання розгляду звернень громадян

    У середу, 27 березня 2018 року, у прокуратурі Житомирської області відбувся навчально-методичний семінар на тему: «Проблемні питання розгляду і вирішення в органах прокуратури звернень і запитів на публічну інформацію».
    У семінарі взяли участь регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області, керівники місцевих прокуратур, їх перші заступники і заступники, прокурори місцевих прокуратур.
    Відкриваючи роботу семінару, заступник прокурора області Віталій Мякішев у вступному слові зазначив, що сьогодні звернення громадян стосуються різних напрямів діяльності суспільства й держави, але, здебільшого, вони мають єдину мету — привернути увагу відповідних органів, у тому числі органів прокуратури області, до існуючих нагальних проблем.
      Досвід показує, що громадяни активно користуються своїм правом на звернення. Прокуратура у цій справі не лише не виняток, а навпаки, продовжує сприйматися громадянами як остання надія громадян на вирішення їх проблем.
    Віталій Мякішев також зауважив, що, попри суттєве зменшення повноважень, минулого року органами прокуратури області по суті вирішено понад 4 тисячі скарг та заяв громадян.
      З огляду на викладене, заступник керівника обласного відомства наголосив на необхідності забезпечення належної роботи з розгляду звернень та запитів громадян і юридичних осіб як одного із пріоритетних напрямків діяльності органів прокуратури.
      Виступаючи перед прокурорами, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Петро Грибан висвітлив питання ролі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у забезпеченні дотримання конституційних прав громадян на звернення та доступу до публічної інформації. Він, зокрема, зазначив типові порушення, які допускаються розпорядниками публічної інформації при розгляді запитів на інформацію та побажав неухильно дотримуватись органами прокуратури, як розпорядниками інформації, положень Закону України «Про доступ до публічної інформації».
      На семінарі також конструктивно обговорено актуальні та проблемні питання, які виникають під час розгляду звернень громадян, застосування вимог законодавства про звернення та положень Інструкції про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України, а також дотримання вимог антикорупційного законодавства.
Лілія Лук’янчук,
начальник відділу організації прийому
 громадян, розгляду звернень та запитів
 прокуратури Житомирської області

Автор: .
кількість переглядів: 690