08.04.2019

На Житомирщині трьох нелегальних старателів засуджено за спробу видобування бурштину

Прокуратурою Житомирської області здійснено підтримання публічного обвинувачення за фактом спроби незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчиненої трьома мешканцями Олевського району на території місцевого лісогосподарства.
Вироком Олевського районного суду усіх трьох нелегальних старателів визнано винними у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 15 (закінчений замах на злочин), ч. 2 ст. 240 (незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення) КК України.
Погодившись з доводами прокурора та беручи до уваги щире каяття підсудних у вчиненому, суд присудив кожному штраф у розмірі 6 800 грн. Одного з них, враховуючи вчинення ним злочину у неповнолітньому віці, звільнено від покарання на підставі Закону України «Про амністію у 2016 році».
Установлено, що у грудні 2015 року троє молодиків, маючи намір щодо здійснення незаконного видобутку бурштину, прибули на земельну ділянку місцевого лісогосподарства, що знаходиться між селами Андріївка та Сущани Олевського району, де заздалегідь придбаною мотопомпою розпочали вимивання породи.
Однак, протиправна діяльність нелегальних старателів була припинена працівниками територіального відділу поліції.
Вилучену бензинову водяну мотопомпу та пожежний гідрант до неї звернено в дохід держави.
Досудове розслідування  у кримінальному провадженні проводило  УСБУ в області, процесуальне керівництво здійснювала прокуратура області.

Автор: Прес-служба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 778