06.06.2019

Жителя Києва, якого підозрюють у скоєнні крадіжки у церкві, триматимуть під вартою

Прокуратура Житомирської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом скоєння жителем Києва крадіжки у Свято-Михайлівській церкві, що в Андрушівському районі.
Наразі особі повідомлено про підозру у скоєнні злочину за ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка, поєднана з проникненням у приміщення).
Також, 4.06.2019, за погодженням із процесуальним прокурором, до суду подано клопотання про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира до підозрюваного  застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою із правом внесення грошової застави у розмірі 153,6 тис грн.
Установлено, що 29-річний житель Києва, не працюючий, за допомогою мережі Інтернет підшукував інформацію про старовинні церкви з метою виявлення та викрадення речей, які мають історичну та антикварну цінність.
Дізнавшись, що у селі Андрушівського району є Свято-Михайлівська церква, зловмисник 2.06.2019 приїхав на власному автомобілі із заздалегідь заготовленими слюсарськими інструментами, та, близько 3.00 год, зламавши замки, проник у приміщення, звідки викрав значну кількість речей.
Грабіжник прихопив не лише вартісні речі, які належали релігійній громаді, зокрема, книгу «Апостол», металевого Хреста із розп’яттям Ісуса Христа, а й особисті речі священника. Із сільської церкви було викрадено матеріальних цінностей на понад 6,5 тис грн.
Під час досудового розслідування, яке проводить ГУНП в області, здобуто інформацію про можливу причетність підозрюваного до скоєння інших крадіжок у церквах та храмах Житомирської, Чернігівської та Київської областей, яка буде ретельно перевірена.
Додатково: санкцією зазначеної статті за скоєний злочин передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

Автор: Прес-служба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 2161