24.06.2019

Житомирщина: підприємство, орендуючи ділянку землі з родовищем лабрадориту вартістю 3,44 млн грн, не сплачувало податків – прокуратура заявила позов про примусове стягнення та розірвання договору оренди

Коростишівською місцевою прокуратурою заявлено позов про стягнення з приватного товариства 188,4 тис грн боргу за оренду землі, розірвання договору оренди та повернення землі з незаконного користування.
Наразі позов розглядається у Господарському суді Житомирської області.
Установлено, що у квітні 2007 року між Володарсько-Волинською райдержадміністрацією та приватним товариством укладено договір оренди 4,2 га землі (землі промисловості) вартістю майже 3,44 млн грн, що поблизу с. Добринь (Іршанська об’єднана територіальна громада), для видобування лабрадориту на Добринському родовищі.
Відповідно до ч. 1 ст. 96 Земельного кодексу України, а також умов договору оренди, землекористувач зобов'язаний, зокрема, своєчасно сплачувати орендну плату.
Однак товариство з обмеженою відповідальністю не виконало взятих на себе зобовязань, припинивши із серпня 2017 року дотепер сплачувати орендну плату за землю, чим порушило інтереси держави та територіальної громади.
З метою захисту інтересів територіальної громади, місцевою прокуратурою вжито відповідних заходів представницького характеру.

Автор: Пресслужба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 646