04.12.2019

На Житомирщині за втручання прокуратури 716 дітей із малозабезпечених сімей звільнено від плати за харчування у дитсадках

Питання захисту прав дітей, особливо – дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей з інвалідністю постійно перебуває в епіцентрі уваги ювенальних прокурорів.
Так, протягом поточного року прокуратурою Житомирської області, з метою захисту прав дітей, зокрема, вихідців із сімей, які отримують державну соціальну допомогу як малозабезпечені, заявлено три позови щодо звільнення таких дітей від плати за харчування у дошкільних навчальних закладах.
Зокрема, Коростишівською місцевою прокуратурою заявлено позов до Андріївської сільської ради Черняхівського району щодо звільнення від плати за харчування у дитсадку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, дітей, які отримують державну соціальну допомогу, а також щодо зменшення на 50 % розміру плати за харчування для батьків, які виховують троє і більше дітей.
Після прийняття Житомирським окружним судом позову до провадження відповідач визнав вимоги прокуратури обґрунтованими та виконав їх.
Органами прокуратури аналогічні позови про звільнення батьків від сплати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах пред’явлено до Дівочківської сільської ради Черняхівського району та Хорошівської ОТГ.
Таким чином, за результатами вжитих органами прокуратури заходів представницького характеру 716 дітей звільнено від плати за харчування у дитсадках.

Автор: Пресслужба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 749