28.02.2020

Ювенальними прокурорами Житомирщини у сфері охорони дитинства минулоріч заявлено позовів на 29,6 млн грн

    Захист інтересів держави у сфері охорони дитинства, зокрема, при організації та забезпеченні освітнього процесу - один із пріоритетних напрямів прокуратури Житомирської області.
    Протягом 2019 року ювенальні прокурори активно реагували на порушення вимог чинного законодавства при організації та забезпеченні освітнього процесу як засобами представницького, так і кримінального-караного характеру.
    Так, органами прокуратури розпочато два кримінальних провадження за фактами порушень, допущених органами виконавчої влади при проведенні публічних закупівель.
    У цілому минулоріч ювенальними прокурорами до суду заявлено 40 позовів на загальну суму 29,6 млн грн, із яких 35 позовів на загальну суму 29,1 млн грн пов’язані з організацією та забезпеченням освітнього процесу.
    Прокурори активно реагували на порушення, допущені у бюджетній сфері при організації харчування дітей у навчальних закладах.
    Так, протягом 2019 року нами заявлено 10 позовів на суму 1,4 млн грн про визнання недійсними договорів купівлі-продажу (поставки) продуктів харчування для дошкільних та загальноосвітніх закладів Житомирщини. Наразі 5 позовів на загальну суму 429 тис грн судами визнані обґрунтованими та задоволені. Крім цього, у ході розгляду 4 позовів на загальну суму 325 тис грн відповідачі визнали законність вимог прокуратури та розірвали договори.
    Встановлені порушення вимог законодавства у сфері охорони дитинства щодо забезпечення безкоштовним харчуванням у навчальних закладах комунальної форми власності дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, дітей, які отримують державну соціальну допомогу, а також щодо зменшення на 50 % розміру плати за харчування для батьків, які виховують троє і більше дітей. На усі виявлені порушення ювенальні прокурори реагували заходами представницького характеру.
    Належну увагу ювенальні прокурори приділяли питанню використання та розпорядження майном навчальних закладів.
    Так, протягом минулого року заявлено 12 позовів про визнання протиправною бездіяльність органів місцевого самоврядування щодо невжиття заходів до оформлення правовстановлюючих документів на будівлі та земельні ділянки, які закріплені за навчальними закладами. Із них судами задоволено 8, та у 3 справах закрито провадження у зв’язку з добровільним усунення порушень відповідачами.
    Крім цього, встановлено порушення вимог законодавства, допущених  органами виконавчої влади та місцевого самоврядування при передачі майна навчальних закладів у користування на правах оренди.
    Зокрема, Житомирською місцевою прокуратурою заявлено до суду позов щодо протиправної передачі підприємцю в оренду приміщення площею 216,9 кв.м., вартістю 5,2 млн грн, що належить до державної форми власності та перебуває на балансі Житомирського професійного політехнічного ліцею. У ході розгляду сторони визнали законність вимог прокуратури та припинили оренду.
    За реагування Бердичівської місцевої прокуратури припинено незаконну оренду нежитлового приміщення дитсадка, у якому орендар організував перукарські послуги.
    Коростишівською місцевою прокуратурою виявлено незаконне відчуження земельної ділянки державної форми власності загальною площею 4 га вартістю  450 тис грн, яка перебувала у постійному користуванні Коростишівського професійного аграрного ліцею.
    Таким чином, органи прокуратури області своєчасно та у повному обсязі реагували на порушення вимог чинного законодавства при організації та забезпеченні освітнього процесу засобами представницького і кримінально-караного характеру.
Прокуратура Житомирщини у соцмережах: Тwitter  Facebook  Telegram 
 
Оксана Кайданович, начальник
відділу ювенальної юстиції
прокуратури Житомирської області
 

Автор: .
кількість переглядів: 988