23.04.2020

На Житомирщині через тендерні торги за 1,6 млн грн бюджетних коштів закупили автомобіль швидкої медичної допомоги, хоча насправді він коштував утричі дешевше (ФОТО)

   
Новоград-Волинською місцевою прокуратурою погоджено повідомлення про підозру голові тендерного комітету однієї з селищних рад Романівського району у неналежному виконанні своїх службових обов'язків, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України) та директору товариства - у заволодінні чужим майном шляхом обману та використанні завідомо  підроблених  документів (ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 358 КК України).
    У четвер, 23 квітня 2020 року, обом фігурантам справи вручено підозри, зокрема, директору - у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень.
    За даними слідства, товариство, за умовами укладеного договору, зобов’язалося поставити селищній раді автомобіль швидкої медичної допомоги у комплектації з необхідним медичним обладнанням, за що підприємству з місцевого бюджету перераховано кошти на суму 1 млн 610 тис грн.
    Однак директором товариства, з метою неправомірного заволодіння бюджетними коштами, подано завідомо підроблений висновок суб’єкта оціночної діяльності щодо ринкової вартості поставленого автомобіля із вищезазначеною ціною. Таким чином введено в оману службових осіб селищної ради щодо фактичної вартості автомобіля, оскільки ринкова вартість поставленого автомобіля з урахуванням укомплектованого обладнання становила лише 507 тис грн.
    Голова тендерного комітету селищної ради при проведенні процедури закупівлі не вжив заходів до відміни процедури відкритих торгів та відхилення тендерної пропозиції постачальника, що призвело до безпідставного перерахування товариству бюджетних коштів на суму  1 млн 103 тис грн.
    Окрім того, автомобіль швидкої медичної допомоги не відповідає специфікації до договору, тендерній документації та вимогам ДСТУ.
    Таким чином, директор товариства шляхом обману, із використанням завідомо підроблених документів, заволодів грошовими коштами в особливо великих розмірах  на загальну суму 1 млн 103 тис грн.
    Незаконні дії викрито правоохоронцями спільно з Управлінням стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України.
    Досудове розслідування проводить слідче відділення Новоград-Волинського ВП ГУНП в області.
    Процесуальне керівництво здійснює Новоград-Волинська місцева прокуратура.
     Відповідно до с
татті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Прокуратура Житомирщини у соцмережах: Тwitter  Facebook  Telegram

Автор: Пресслужба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 1266