01.07.2020

Прокуратура Житомирщини скерувала до суду обвинувальний акт стосовно скоєння теракту – артилерійського обстрілу із «Градів» житлових кварталів Авдіївки учасниками «ДНР»

Прокуратурою Житомирської області, у межах процесуального керівництва,  30.06.2020 скеровано до суду обвинувальний акт за фактом вчинення групою учасників незаконного збройного формування терористичної організації «ДНР» терористичного акту – артилерійського обстрілу із «Градів» житлових кварталів Авдіївки та заподіяння майнової шкоди приватній і комунальній власності на загальну суму 18 млн грн.
Фігурантів справи обвинувачують у скоєнні злочинів за ч. 3 ст. 258, п. п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 258-3 та ч. 2 ст. 260 КК України (терористичний акт, вчинений за попередньою змовою групою осіб, що призвів до заподіяння значної майнової шкоди та загибелі людини, умисне вбивство двох осіб, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб, за попередньою змовою групою осіб, придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу, участь у терористичній організації та участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування).
За даними слідства, двоє громадян України, учасники незаконного збройного формування терорганізації «ДНР» під назвою «Сомалі», на час вчинення злочину - так звані начальники реактивної та гаубичної батарей, з ідеологічних мотивів, залякування населення та впливу на прийняття рішень і вчинення дій органами державної влади, 26.01.2015 вчинили терористичний акт.
 Зокрема, із РСЗВ «Град» здійснили артилерійські обстріли житлових кварталів міста Авдіївки Донецької області.
Унаслідок теракту загинули громадяни України - жителі Авдіївки, знищено та зруйновано понад 60 помешкань у 19 багатоквартирних будинках, пошкоджено будівлі відділу освіти військово-цивільної адміністрації, будинку дитячої та юнацької творчості, міського архіву, спілки інвалідів тощо. Обстрілом заподіяно значної майнової шкоди на загальну суму 18 млн грн.
Оскільки обвинувачені з часу повідомлення про підозру переховуються від кримінальної відповідальності на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, щодо них проводилося спеціальне досудове розслідування, яке здійснювало УСБУ в Житомирській області.
Довідково: за вчинення особливо тяжких злочинів (ч. 3 ст. 258 КК та ч. 2 ст. 115 КК України), відповідно до санкцій зазначених статей, передбачено покарання у виді довічного позбавлення волі.
 
Прокуратура Житомирщини у Тwitter  Facebook  Telegram

Автор: Пресслужба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 210