30.04.2021

Метадон та канабіс постачали у колонію – повідомлено про підозру організованій групі, яка налагодила канал постачання наркотичних засобів ув’язненим


За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури злочинному об’єднанню, у тому числі його організатору, повідомлено про підозру у незаконному придбанні, зберіганні та збуті наркотичних засобів у виправну колонію (ч. 3 ст. 307 КК України).
За даними слідства, організовану групу, з метою незаконного збагачення, створив 36-річний засуджений, який відбуває покарання за розбійні напади. До злочинної діяльності ним було залучено ще троє осіб, 1968, 1987 та 1992 років народження, двоє з яких раніше відбували покарання у цій же колонії, а третій дотепер відбуває покарання. 
Для здійснення своїх злочинних задумів співучасники розробили спеціальну схему: організатор-ув’язнений замовляв наркотичний засіб, кошти перераховувалися на банківську картку одного з виконавців, після чого до виправної колонії доставляли «товар», який у домовленому місці перекидали через паркан.
Під час обшуку у виправній колонії виявлено та вилучено метадон, канабіс,  чорнові записи щодо придбання, розрахунків та розподілу наркотиків серед засуджених.
До того ж, організатору групи інкримінують скоєння злочину за ч. 2 ст. 255-1 КК України (встановлення або поширення злочинного впливу, вчиненого в установах виконання покарань), досудове розслідування стосовно якого триває.
Викрито злочинні дії угруповання 12.03.2021 за процесуального керівництва обласної прокуратури спільно з Управлінням СБУ в області.
Розслідує кримінальне провадження Головне управління Нацполіції в області.
Житомирська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво.
 
Прокуратура Житомирщини у Тwitter  Facebook  Telegram

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 257