05.08.2022

Прокуратура через суд припинила право приватної власності на понад 1 га землі у межах міста Житомира, на якій розташоване сховище

Житомирською обласною прокуратурою в інтересах держави заявлено позов про скасування рішення органу місцевого самоврядування, визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки у місті Житомирі площею понад 1 га приватним товариством та скасування державної реєстрації прав.
Ретельно вивчивши надані прокурором обґрунтування і докази,  Господарський суд Житомирської області визнав вимоги правомірними та ухвалив рішення про задоволення позову у повному обсязі.
Йдеться про те, що у грудні 2018 року, за рішенням Житомирської міськради, приватному товариству продано земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 1,14 га, що по вул. Лесі Українки (колишній хлібокомбінат), на якій заплановано спорудження комплексу багатоквартирних будинків.
Однак прокурори встановили, що процедура продажу проведена незаконно, оскільки на земельній ділянці розташований об’єкт цивільного захисту населення – сховище площею понад 165 м2, яке належить державі.
А відповідно до законодавства про розмежування земель державної і комунальної власності та Земельного кодексу України, землі, на яких розташована державна нерухомість, зокрема, об’єкти цивільного захисту населення, належать виключно державі, у даному випадку – Житомирській облдержадміністрації.
Тож відчуження земельної ділянки, яка не є комунальною власністю, здійснено з перевищенням повноважень.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 819