19.10.2022

Обробляли понад тисячу гектарів радіоактивно забруднених земель – прокуратура Житомирщини припинила незаконне використання угідь вартістю майже 278 млн грн

За позовами Житомирської обласної прокуратури Господарський суд Житомирської області визнав незаконним та скасував рішення Народицької селищної ради про надання в оренду 1056 га радіоактивно забруднених земель, укладення договорів оренди з приватним товариством та зобов’язав його повернути орендовані ділянки до земель запасу.
Йдеться про те, що рішеннями селищної ради протягом грудня 2020 - січня 2021 років місцевому приватному товариству передано в оренду 9 ділянок землі, що поблизу сіл Ноздрище, Селець та Христинівка Коростенського району для обробітку та вирощування сільськогосподарських культур, зокрема, соняшника.
Проте прокурори встановили, що значний масив землі є радіоактивно забрудненою територією внаслідок Чорнобильської катастрофи, у зв’язку з чим заборонено їх використання для обробітку та ведення сільськогосподарського виробництва.
Крім цього, селищна рада перевищила свої повноваження, бо ж розпорядником такої категорії земель є Кабінет Міністрів України.
Прокуратурою вжито заходів представницького характеру та припинено незаконне використання радіаційно забруднених земель загальною вартістю 278 млн грн.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 684