05.12.2022

На Житомирщині прокуратура повернула громаді понад 780 га землі вартістю 195 млн грн

Органи прокуратури Житомирської області  у суді домоглися повернення Чоповицькій територіальній громаді Коростенського району понад 780 га землі сільськогосподарського призначення вартістю понад 195 млн грн, які протиправно вибули з її власності.
Прокурори встановили, що приватно-орендне сільгосппідприємство протягом жовтня 2020 – квітня 2021 років незаконно зареєструвало право приватної власності на 72 земельні ділянки.
Зокрема, відповідач використав документи про те, що сільгосппідприємство нібито є правонаступником попереднього власника – колективного сільськогосподарського підприємства, ліквідованого ще понад 20 років тому.
З метою захисту інтересів держави та територіальної громади, Коростенською окружною прокуратурою заявлено позов про витребування значного масиву землі з незаконного володіння, який Господарським судом Житомирської області цілковито задоволено.
Зауважимо, що це не перші сотні гектарів землі, які незаконно вибули з комунальної власності Чоповицької територіальної громади та повернуті органами прокуратури.
Як повідомлялося раніше, за позовом прокуратури громаді  повернуто майже 650 га землі вартістю понад 162 млн. грн.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 332