28.04.2017

На Житомирщині лише після втручання прокуратури з приватного підприємця стягнуто майже 50 тис грн втрат сільськогосподарського виробництва

За послідовності та принциповості органів прокурати Житомирської області приватного підприємця зобов’язано відшкодувати до бюджету різних рівнів у повному обсязі втрати сільськогосподарського виробництва від зміни цільового призначення земель наданих йому для ведення підприємницької діяльності.   
 
Йдеться про те, що розпорядженням голови Малинської райдержадміністрації у вересні 2016 року приватному підприємцю затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,9000 га при зміні її цільового призначення із земель сільськогосподарського призначення на землі для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування.   
 
Відповідно до вимог чинного законодавства, після затвердження такого проекту землеустрою підприємець зобовязаний у двомісячний термін сплатити до бюджету 48 тис грн втрат сільськогосподарського виробництва, нарахованих за зміну цільового призначення землі. Однак зазначені кошти не були сплачено протягом 6 місяців.
 
Оскільки Головним управління Держгеокадастру в області не проконтрольовано сплату зазначено суми, Коростишівською місцевою прокуратурою, з метою стягнення заборгованості, заявлено позов, у ході розгляду якого відповідачем сплачено 6 тис грн.
 
Рішенням господарського суду Житомирської області з приватного підприємця стягнуто решту суми - понад 42 тис грн втрат сільськогосподарського виробництва, які буде розподілено між бюджетами різних рівнів та використано для виконання заходів щодо освоєння земель для сільськогосподарського та лісогосподарського використання, поліпшення угідь тощо.

Автор: Прес-служба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 2416