20.06.2018

Прокуратура Житомирщини через апеляційну інстанцію повернула державі майже гектар землі лісового фонду, протиправно переданої у приватну власність

    Органи прокуратури Житомирщини продовжують вживати заходи представницького характеру з метою поновлення законності у сфері землекористування.
    Зокрема, за скаргою прокуратури області апеляційним судом Житомирської області скасовано неправомірне рішення Луківської сільської ради та визнано недійсними правовстановлюючі документи приватних осіб на земельну ділянку лісового фонду площею 0, 8 га вартістю майже 160 тис грн.
    Йдеться про те, що на підставі підробленого рішення Луківської сільської ради Житомирського району у 2010 році жителька обласного центру набула право власності на земельну ділянку лісового фонду за межами населеного пункту, яка перебувала у користуванні лісогосподарських підприємств.
    Однак Житомирською місцевою прокуратурою встановлено, що право власності набуто незаконно не лише через підроблення рішення, а й тому, що сільська рада не наділена повноваженнями розпоряджатися землями лісового фонду.
    Місцевою прокуратурою в інтересах держави заявлено позов про визнання незаконним рішення сільської ради, визнання недійсними державних актів та витребування земельної ділянки з приватної власності, у задоволенні якого судом першої інстанції відмовлено, натомість задоволено апеляційну скаргу прокуратури.
    Відтак, земельна ділянка площею 0, 8 га із лісовими насадженнями повернута до державної власності.

Автор: Прес-служба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 1710