27.03.2019

На Житомирщині викрили сільського голову, який вимагав та одержав 35 тис доларів США неправомірної вигоди за надання в оренду 116 га землі– прокуратура області (ФОТО)

Завдяки професійним злагодженим діям прокуратури Житомирської області спільно із співробітниками УЗЕ в області та підрозділу детективів СУ ГУНП в області викрито керівника одного із органів місцевого самоврядування Чуднівського району, який вимагав і одержав неправомірну вигоду у великому розмірі – 35 000 доларів США за надання в оренду 116 га землі.
У вівторок, 26 березня 2019 року, у вечірній час за результатом проведених  слідчих (розшукових)дій, правоохоронці затримали голову сільської ради та вилучили із автомобіля, який йому належить, 30 000 доларів США.
Це другий транш із обумовленої раніше суми в розмірі 35 000 доларів США, яку сільський голова в ультимативній формі вимагав від представника фермерського господарства за вирішення питання про передачу йому в оренду 116 га невитребуваних земельних часток (паїв) за рахунок земель реформованого КСП із розрахунку 300 доларів США за 1 гектар землі.
Крім того, під час проведеного у його домоволодінні обшуку, виявлено та вилучено 10 220 доларів США, 10 500 грн та 5000 російських рублів, у тому числі частину першого траншу неправомірної вигоди в сумі понад 3500 доларів США.
Наразі посадовця затримано у порядку ст. 208 КПК України та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.
Також вирішується питання щодо повідомлення прокурором Житомирської області про підозру у вчиненні сільським головою злочину, передбаченого ч.4 ст. 368 КК України та орання запобіжного заходу.
Досудове розслідування, під процесуальним керівництвом прокуратури області, проводить слідче управління Головного управління Нацполіції в області. 
Довідково. Із 01.01.2019 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».
Відповідно до Закону, за рішенням сільської, селищної, міської ради нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку. Раніше таким правом були наділені  райдержадміністрації.

Автор: Прес-служба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 2296