16.08.2019

У Житомирі одному із заступників міського голови повідомлено про підозру у невиконанні службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки

Під процесуальним керівництвом прокуратури області триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом невиконання заступником Житомирського міського голови своїх  службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки.
У п’ятницю, 16 серпня 2019 року, за погодженням із процесуальним керівником, особі повідомлено про підозру у скоєнні злочинів за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України.
Йдеться про те, що у 2017 році тендерним комітетом, під головуванням (на той час) начальника управління охорони здоров’я Житомирської міської ради, були визначені переможці конкурсу щодо закупівлі за бюджетні кошти діагностичного обладнання для трьох лікарень на загальну суму майже 5, 2 млн грн.
Однак, як установлено досудовим розслідуванням, під час визначення переможців порушено вимоги п. 2 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо додержання режиму економії використання бюджетних коштів, а також принципу максимальної економії та ефективності здійснення закупівель.
 Зокрема, головою тендерного комітету не внесено пропозицію щодо врахування під час закупівлі вимог про дотримання законодавства з ціноутворення на медичні вироби, яке регулюється державою відповідно до низки постанов Кабінету Міністрів України.
Такими протиправними діями бюджету завдано шкоди на суму майже 790 тис грн.
Як нещодавно повідомлялося, керівнику департаменту товариства, яке поставило медичне устаткування по завищених цінах, повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 КК України.
 Наразі триває досудове розслідування, яке проводить  СУ ГУНП в області.
Викрито і припинено порушення при здійсненні тендерних закупівель за бюджетні кошти завдяки спільним діям прокуратури області, Управління захисту економіки в області ДЗЕ Нацполіції України та СУ ГУНП в області.
 

Автор: Пресслужба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 208