21.08.2020

У Житомирському районі на звірофермі, яка всупереч рішення суду, продовжує функціонування, проведено обшуки та встановлено неналежне утримання тварин (ФОТО)

        Під час нещодавньої спільної виїзної зустрічі прокурора області Олега Василіва, керівників правоохоронних органів області та голови обласної державної адміністрації із представниками громад трьох районів, жителі села Сінгурі Житомирського району висловлювали занепокоєння господарською діяльністю звіроферми, яка створює екологічну небезпеку довкіллю.
    У звязку з цим додатково інформуємо громаду щодо стану досудового розслідування кримінального провадження та вжитих заходів.
    Так, за процесуального керівництва Житомирської місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення правил екологічної безпеки під час введення в експлуатацію та здійснення господарської діяльності на звірофермі з утримання, відгодівлі та вирощуванню норок на території Сінгурівської сільської ради та невиконання судового рішення (ст. 236, ч. 1 ст . 382 КК України).
    Йдеться про те, що рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 05.11.2019 тимчасово зупинено діяльність підприємства в частині будь-якого використання (експлуатації) стаціонарних неорганізованих джерел викидів на звірофермі до моменту отримання позитивного висновку з оцінки впливу на довкілля стосовно вказаних об`єктів.
    Однак за даними слідства, господарська діяльність звіроферми на території Сінгурівської сільської ради, всупереч рішення суду, без отримання у передбаченому законом порядку позитивного висновку, не призупинена.
    У четвер, 20 серпня 2020 року, у межах досудового розслідування, із залученням спеціалістів Державної екологічної інспекції Поліського округу, проведено санкціоновані обшуки на території звіроферми та в офісі приватного підприємства.
    Під час обшуків виявлено та вилучено бухгалтерські документи, іншу офіційну і чорнову документацію. На звірофермі також виявлено понад 43 тис. норок, які утримуються без дотримання встановлених вимог.
    Наразі готується клопотання до суду про накладення арешту на вилучені документи та майно.
    Досудове розслідування, яке проводить СВ Житомирського райвідділу поліції, триває.
Прокуратура Житомирщини у Тwitter  Facebook  Telegram

Автор: Пресслужба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 1084