Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
28.01.2022

Прокуратура Житомирщини припинила незаконне користування понад 100 га радіаційно забруднених земель вартістю 19,3 млн грн

За позовами Житомирської обласної прокуратури, заявленими в інтересах держави, Господарський суд Житомирської області визнав незаконними та скасував рішення Народицької селищної ради щодо надання підприємствам в оренду двох ділянок радіоактивно забруднених земель та договори.
Установлено, що рішеннями Народицької селищної ради (грудень 2020 та січень 2021 рр) надано двом приватним товариствам в оренду дві земельні ділянки площею 30 га та 72 га із земель реформованого колективного сільськогосподарського підприємства та укладено відповідні договори.
Відтак товариства тривалий час використовували радіаційно забруднені землі загальною площею 102 га вартістю 19,3 млн грн. 
Проте прокурори встановили, що зазначені рішення орган місцевого самоврядування видав неправомірно, без проведення земельних торгів та без  виготовлення проекту землеустрою. Також селищна рада проігнорувала вимоги законодавця про введення обмежень щодо використання радіоактивно забруднених земель для здійснення сільськогосподарського виробництва.
Прокуратура, з метою поновлення вимог земельного законодавства, заявила позов, який судом задоволено у повному обсязі. Наразі землі відповідачами добровільно повернуті до комунальної власності територіальної громади.
Крім цього, органами прокуратури області інформовано Народицьку селищну раду про порушення при передачі радіоактивно забруднених земель та недопущення  прийняття незаконних рішень на майбутнє.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 2047