Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
11.02.2022

Прокуратура домоглася накладення арешту на понад 500 га землі, якою незаконно заволоділи у Коростенському районі

Прокурори Малинського відділу Коростенської окружної прокуратури, у межах процесуального керівництва, забезпечили участь у розгляді клопотання про накладення арешту із забороною відчуження, розпорядження та користування земельними ділянками загальною площею 509 га, якими незаконно заволоділи суб’єкти господарювання. Ухвалою суду клопотання задоволено у повному обсязі.
Відтак прокурори вжили дієвих заходів для забезпечення кримінального провадження за фактом заволодіння земельними ділянками в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України).
 Слідством установлено, що група осіб, за попередньою змовою з посадовцями державних органів, безпідставно включили себе до складу засновників сільськогосподарського виробничого кооперативу, який припинив свою діяльність 17 років тому. Земельні ділки внесли до статутних документів неправдиві відомості щодо правонаступника реформованого колективного сільгосппідприємства (колишня Дібрівська сільська рада Малинського району), виключивши зі складу засновників понад півсотні інших осіб.
Унаслідок таких оборудок фігуранти справи незаконно заволоділи значним масивом землі комунальної власності орієнтовною вартістю понад 10 млн грн, що поблизу с. Діброва Малинської ОТГ Коростенського району.
Наразі тривають слідчі дії, призначені експертизи для визначення заподіяної державним інтересам шкоди, встановлюється причетність до скоєного злочину інших осіб.
Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Малинського відділу Коростенської окружної прокуратури.
Досудове розслідування проводить відділення поліції №1 Коростенського райуправління, за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в області ДСР Нацполіції України.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному  покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 3726