Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
05.04.2022

На Житомирщині винесли перший в Україні вирок за колабораційну діяльність – винними визнано подружжя підприємців

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Бердичівської окружної прокуратури двох місцевих жителів суд визнав винними у колабораційній діяльності та виніс вирок за ч. 1 ст. 111-1 КК України.
Як ми нещодавно повідомляли, таке кримінальне правопорушення скоїло подружжя підприємців, 1960 та 1964 років народження. Свою підприємницьку діяльність (продавали одяг на місцевому ринку) засуджені поєднували із протиправною колабораційною агітацією.
Сімейка колаборантів, використовуючи перебування у людному місці Бердичева - на ринку, публічно закликали громадян підтримати широкомаштабне військове вторгнення російської федерації в Україну, виправдовуючи дії країни-агресора.
Зазначимо, що це перший обвинувальний вирок в Україні, винесений судом за вчинення колабораційної діяльності за зазначеною статтею Кримінального кодексу України, яка набрала чинності  15 березня 2022 року.
Обом колаборантам Бердичівський міськрайонний суд виніс вирок – позбавлення права обіймати певні посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування на строк 11 років.
Злочин розкрито за співпраці прокуратури, поліції та Управління СБ  України в області. Досудове розслідування проводило Бердичівське райуправління поліції.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 1978