Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
27.04.2022

Обстрілами російських військових зруйновано понад 200 будівель мирних жителів Народицької ОТГ – документуємо воєнні злочини (ФОТО, ВІДЕО)

На Житомирщині триває документування воєнних злочинів та розмінування звільнених сіл, яке, за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури, проводять спільні групи у складі  слідчих Управління СБ України в області та Головного управління Нацполіції в області, із залученням вибухотехніків і працівників ДСНС.
Так, протягом квітня такі роботи проведені у селах Грезля, Давидки, Радча, Нова і Стара Радча та Рубежівка Народицької територіальної громади Коростенського району Житомирщини, що найбільше постраждали від широкомасштабного вторгнення країни-агресора.
Оглядами установлено, що артилерійськими обстрілами та ракетно-авіаційними ударами у вказаних населених пунктах зруйновано понад 200 житлових будинків і господарських приміщень, унаслідок чого вони стали непридатними для проживання та користування.
Так, в результаті одного з артилерійських обстрілів, здійсненого рашистами по с. Нова Радча, вибухи відбулися поряд з подвір’ям пенсіонера, який загинув від нанесених важких поранень уламками снарядів.
Також, внаслідок пожежі, яка виникла після безпощадного ракетного бомбування житлових будинків в селі Рубежівка, майже не залишилося вцілілих будівель, до яких могли б повернутися їх мешканці.
Крім цього, під час документування воєнних злочинів встановлені факти пограбування осель, скоєні російськими військовими під час окупації.
Наразі виявлено майже 20 потерпілих місцевих жителів, які проживали на окупованій території з перших днів вторгнення. Проводиться кропітка робота із встановлення контаків інших потерпілих від воєнних злочинів жителів цих населених пунктів, які у зв’язку з окупацією змушені були залишити свої домівки.
Документування воєнних злочинів триває, спільною слідчою групою проводяться обстеження на території ще трьох сіл – Вільха, Ровба і Тичків Народицької ОТГ Коростенського району.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни збройними силами російської федерації, пов’язаних із застосуванням засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, пов’язаним з вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України), триває.
Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура. Слідство проводять слідчі Управління СБ України в області.
До уваги: якщо ви стали свідком воєнних злочинів, скоєних збройними силами країни-агресора, фіксуйте та надсилайте докази на спеціально створену платформу за посиланням: https://warcrimes.gov.ua .
 
 

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 2281