Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
03.02.2023

За ініціативи прокурорів Житомирщини ЗСУ передадуть спецконфіскат - чотири позашляховики вартістю 560 тис. грн. А продавця гуманітарки засуджено до 5 років позбавлення волі

Прокурори Житомирської обласної прокуратури, у період воєнного стану та протистояння українських військових країні-агресору, спрямовують зусилля, у межах чинного законодавства, на реалізацію можливостей щодо вирішення потреб ЗСУ.  
Зокрема, під час здійснення публічного обвинувачення за фактом продажу товарів гуманітарної допомоги у значному розмірі, під час воєнного стану (ч. 3 ст. 201-2 КК України), прокурор ініціював застосування спецконфіскації щодо предмету злочину - 4-х авто на користь держави і передачі їх військовій частині.
Суд підтримав позицію прокурора та ухвалив позитивне рішення.
Також фігуранта провадження визнано винним у скоєнні злочину і засуджено до позбавлення волі строком на 5 років з іспитовим терміном 1 рік і 6 місяців та позбавлено права займатися діяльністю, пов’язаною з отриманням, розподілом та використанням гуманітарної допомоги протягом двох років.
Прокурор у суді довів, що 54-річний житомирянин протягом червня – серпня минулого року цинічно заробляв на продажу автомобілів, поставлених як гуманітарна допомога військовим.
Обвинувачений, будучи причетним до благодійного фонду, надавав водіям від імені цього фонду листи для митного посту, у яких зазначалося, що запланований для ввезення транспорт є гуманітарною допомогою, яку потребують ЗСУ. Відповідно, автомобілі розмитнювали на пільгових умовах.
Однак замість того, щоб передати транспорт військовим формуванням, «благодійник» автомобілі продавав, а гроші привласнював. За продаж чотирьох позашляховиків він отримав 560 тис. грн. З цією сумою у серпні минулого року його затримали правоохоронці.
Свою вину чоловік визнав та розкаявся у скоєному.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 2785