Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
26.05.2023

Захист від сексуального насильства, право на приватний простір, статеву свободу і недорканість – на такі важливі для підлітків теми ювенальні прокурори спілкувалися у школах Житомирщини (ФОТО)

Наразі, з 15 по 30 травня, за ініціативи ювенальних прокурорів Житомирської обласної прокуратури, у навчальних закладах освіти області проходить інформаційно-просвітницька акція «Ні» -  значить «Ні»!».
Серію зустрічей із підлітками, розпочату прокурорами, підтримали й інші служби, зокрема, працівники ювенальної превенції ГУНП в області, Служби у справах дітей, психологи та соціальні педагоги закладів освіти.
Останнім часом в регіоні відслідковується тенденція до збільшення кількості фактів скоєння злочинів проти статевої свободи і недоторканості неповнолітніх, що свідчить і про недостатню обізнаність підлітків про права та закони, які їх захищають.
Це й стало поштовхом віднайти зрозумілий для неповнолітніх формат спілкування та у доступній, сприйнятливій формі донести інформацію про види злочинів та покарання, що загрожує за їх вчинення.  
Розмова ювенальних прокурорів з учнями старших класів була насичена відеоматеріалами, яскравими кольоровими поліграфічними буклетами, де «героями» діалогів зображені самі підлітки.
Такий формат діалогу полегшував сприйняття «сухого» законодавства, а права підлітків подавалися через ігрові ситуації.
«Кожен має право на приватний простір, статеву свободу та недоторканість», «Навіть добровільна згода не дає права на вчинення дій сексуального характеру, якщо партнеру  не виповнилося 16 років», «Психологічне насильство – це злочин, який також карається законом» - на такі теми спілкувалися ювенальні прокурори зі школярами.
Також підліткам розповіли про організації, до яких можна звернутися та отримати допомогу й підтримку у разі виникнення загрози психологічного чи сексуального насильства.
Виходячи з активного обговорення дітьми запропонованих тем, акція є корисною і своєчасною.
Наразі заходами охоплено майже 250 навчальних закладів загальної середньої та професійної освіти та 17 тисяч дітей.
Додатково. Протягом минулого року в області зафіксовано майже півсотні фактів сексуального насильства над неповнолітніми. З початку цього року вже виявлено 33 таких злочини. Майже половина з них – це вчинення дій сексуального характеру з особою, яка не досягла 16 років (ст. 155 КК України), третина  – зґвалтування, решта – розбещення і сексуальне насильство.
За публічного обвинувачення ювенальних прокурорів цьогоріч постановлено вироки у семи справах про злочини проти статевої свободи та недоторканості неповнолітніх. За вчинення дій сексуального характеру з особами, які не досягли 16 річного віку, четверо осіб звільнено від кримінальної відповідальності, оскільки вказаний вид злочинів є нетяжким. За зґвалтування та розбещення малолітніх троє осіб засуджено до позбавлення волі від 5 до 14 років. 

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 1809