Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
21.07.2023

На Житомирщині за втручання прокуратури дві церкви 18-19 століть унікальної архітектури будуть внесені до Держреєстру нерухомих пам’яток України

За позовом Коростишівської окружної прокуратури суд визнав протиправною бездіяльність сільської ради Коростишівського (тепер Житомирський) району щодо не занесення двох об’єктів культурної спадщини місцевого значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Також суд зобов’язав сільську раду вжити передбачених законом заходів та офіційно звернутися з пропозиціями до відповідного управління Житомирської обласної військової держадміністрації, до компетенції якого належить подальше врегулювання цього питання.
Йдеться про діючу церкву Різдва Богородиці у с. Старосільці, споруджену у 1773 році з каменю, у стилі польського бароко, та Миколаївську церкву у с. Слобідка, побудовану з дубової деревини, у 1895 році.
Обидві культові споруди є об’єктами культурної спадщини та перебувають на обліку й під охороною як пам’ятки архітектури місцевого значення. Внесення їх до Державного реєстру сприятиме збереженню унікальних цінних архітектурних зразків 18-19 століть.
Такого результату вдалося досягнути завдяки послідовній принциповій позиції прокуратури після того, як було пройдено всі етапи судової гілки влади України, у тому числі й звернення до Верховного Суду. При повторному розгляді справи Житомирський окружний адміністративний суд задовільнив позов прокуратури у повному обсязі.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 2153