Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
26.01.2024

Позицію прокуратури Житомирщини щодо незаконності видачі товариству спецдозволу на розробку родовища бурштину на площі 10670 га підтримав Верховний Суд

Верховний суд вдруге підтримав позицію прокуратури Житомирської області та визнав незаконність видачі товариству спеціального дозволу на користування надрами, що на території Овруцького району.
Наразі залишено у силі попередні рішення судів, якими скасовано спецдозвіл про надання приватній структурі права здійснювати геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку бурштину на площі 10670 га.
Відтак, намагання товариства протиправно, на позаконкурсних умовах, займатися видобуванням бурштину на Житомирщині виявилися марними.
Нагадаємо, у 2016 році товариство отримало від Держслужби геології та надр України поза аукціоном зазначений спецдозвіл на користування родовищем. Дозвіл у такий спосіб видали нібито за наявності орендованого цілісного майнового комплексу, пристосованого для геологорозвідувальних робіт та дослідного видобутку бурштину.
Проте прокурори встановили, що насправді відповідач не орендує цілісний майновий комплекс в межах родовища, а лише підвальне приміщення з мотопомпами та частину земельної ділянки в іншій місцевості. Заявлені прокуратурою вимоги про скасування безпідставно виданого дозволу підтримали суди усіх рівнів, у тому числі і Верховний Суд.  
Тоді відповідач подав заяву про перегляд справи нібито за нововиявленими обставинами, стверджуючи, що сукупність наявних активів підприємства повністю відповідає поняттю «цілісний майновий комплекс». Суди першої та апеляційної інстанцій прийняли рішення на користь товариства, відмовивши в задоволені позову прокурору.
Суд найвищої інстанції 17.01.2024 вдруге визнав вимоги прокуратури обґрунтованими та поставив остаточну крапку, скасувавши спеціальний дозвіл на користування надрами на родовище бурштину ділянки Козюлівська.  
Прокуратура Житомирщини і надалі дотримуватиметься принципової, послідовної позиції щодо захисту інтересів держави і громад, зокрема, у сфері надрокористування.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 2203