Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
22.02.2024

Прокуратура Житомирщини вимагає конфіскації землі вартістю 16,2 млн грн, яка перебуває у власності громадян країни-окупанта росії та її пособника білорусі

Органи прокуратури Житомирської області, спільно з Управлінням СБУ в області, цього року заявили до суду низку позовів щодо припинення права власності громадян росії та білорусі на землі сільгосппризначення площею 115 га. Також у вимогах прокуратури – застосувати конфіскацію землі нормативною вартістю 16,2 млн грн, яка належить іноземцям країни-окупанта та її пособнику.
Так, керівником Коростенської окружної прокуратури, в інтересах держави,  заявлено ще один позов щодо припинення права власності приватного товариства на 68 га землі.  
Наразі Господарським судом Житомирської області у цій справі також відкрито провадження.
Йдеться про ТОВ «Гранпрем’єр», яке займається видобуванням декоративного та будівельного каменю. У власності товариства - значний масив землі сільгосппризначення вартістю 14,6 млн грн, розташованої у Коростенському районі.   
Прокурори встановили, що 60 % частки цього підприємства належить московському засновнику - іноземній юридичній особі - ТОВ «Трансстромінвест». До того ж, кінцеві бенефіціарні власники – два громадяни російської федерації.
Це порушує низку статей Земельного кодексу України, яким заборонено набуття землі у приватну власність іноземними громадянами.
Крім того, відповідач дотепер не відчужив землю у встановлений законом термін, що є підставою для припинення права власності за рішенням суду.
Додамо, що цьогоріч судами вже задоволено майже десять позовів такої категорії на понад 870 тис грн, щодо конфіскації земельних ділянок площею 28 га.   

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 1636