10.04.2019

На Житомирщині за сприяння прокуратури до комунальної власності територіальної громади прийнято майже 5 га земель вартістю понад 430 тис грн

За результатами розгляду позовів Бердичівської місцевої прокуратури  судом прийняті рішення про визнання  відумерлою спадщини до складу якої входять права на земельні частки (паї) загальною площею 4,9 умовних кадастрових гектара вартістю понад 430 тис грн, що на території Голубівської сільської ради Ружинського району, відумерлою.
Наразі, зазначені землі перейшли  у власність територіальної громади та прийняті Голубівською сільською радою до земель комунальної власності.
Йдеться про те,  що відповідно до інформації ГУ Держгеокадастру в області, за двома жителями с. Голубівка Ружинського району були зареєстровані сертифікати про право на земельну частку (пай), а саме, за кожним з них – сертифікат площею 2,46 в умовних кадастрових гектарах вартістю 215 тис грн.
Однак, упродовж 15 років після смерті зазначених осіб, ніхто до уповноважених органів  з метою оформлення спадщини не звертався, спадкові справи не відкривалися, свідоцтва про право на спадщину не видавалися. Указані мешканці належали до категорії одиноких, заповіти останніми не складалися.
Відповідно до чинного законодавства, територіальні громади, за умови визнання судом спадщини відумерлою, мають право прийняти до комунальної власності земельні ділянки, розпайовані за рахунок земель колективної власності колишнього колективного сільськогосподарського підприємства.
Бердичівською місцевою прокуратурою, в інтересах органу місцевого самоврядування, заявлено позови, які Ружинським районним судом задоволено у повному обсязі.

Автор: Прес-служба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 609