29.05.2019

До уваги ЗМІ!

Як уже повідомлялося, під процесуальним керівництвом прокуратури Житомирської області розслідується кримінальне провадження за фактом умисного вбивства батьками рідної доньки, що сталося в Овруцькому районі. 
Цей жахливий факт нікого не залишив байдужим, викликав значний суспільний резонанс. 
У громадськості виникає багато запитань, зокрема, щодо повноти реагування та вжиття належних заходів органами прокуратури.
У зв’язку з цим повідомляємо, що прокуратура діє винятково у правовому полі, відповідно до повноважень, визначених Законом України «Про прокуратуру».
Зокрема, у березні 2015 року, саме за участі працівників органів прокуратури, Овруцьким районним судом Житомирської області задоволено позов Овруцької райдержадміністрації та відібрано у біологічних батьків їхню півторарічну доньку, яку «мати» полишила у лікарні, де її лікували від батьківських побоїв.
Тоді ж дівчинку передано службі у справах дітей Овруцької райдержадміністрації для подальшого влаштування, надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування та влаштовано до дитячого будинку сімейного типу. Там прийняли її, вилікували та виховували.
Але у вересні 2016 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", відповідно до якого ОРГАНИ ПРОКУРАТУРИ БУЛИ ПОЗБАВЛЕНІ ФУНКЦІЇ ПРЕДСТАВНИЦТВА ІНТЕРЕСІВ ГРОМАДЯН У СУДАХ.
Тому вже у квітні 2018 року, під час розгляду справи у суді апеляційної інстанції, яким скасовано рішення Овруцького районного суду Житомирської області від грудня 2017 року та задоволено позов так званих батьків, про повернення в їх сім’ю Дарини, ЗАХИСТ ПРАВ МАЛОЛІТНЬОЇ ДИТИНИ ЗАБЕЗПЕЧУВАВ ОРГАН ОПІКИ І ПІКЛУВАННЯ. 
Суд дійшов висновку, що сім’я ПОДОЛАЛА складні життєві обставини, які перешкоджали належному вихованню дитини.
За таких обставин, органами прокуратури області, у межах повноважень, вжито вичерпних заходів до захисту прав малолітньої.
Детальніше про вжиття заходів органами прокуратури та хід досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні йтиметься на брифінгу заступника прокурора області Віталія Мякішева, який відбудеться завтра, 30 травня 2019 року, о 12.30, у приміщенні прокуратури області, за адресою вул. Святослава Ріхтера, 11, м. Житомир. 
Довідки та акредитація за тел. 0412 41 30 26

Автор: Прес-служба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 423