19.07.2019

Прокурор Житомирщини Любомир Війтович: Робота для держави – наше спільне завдання, і для сумлінного виконання нам усім треба згуртуватися (ФОТО)

·       У прокуратурі Житомирщини обговорили підсумки роботи за перше півріччя 2019 року та визначили пріоритетні завдання на поточний період
 
 
    У четвер, 18 липня 2019 року, у прокуратурі Житомирської області під головуванням прокурора області Любомира Війтовича відбулася оперативна нарада, на якій обговорили стан виконання органами прокуратури області у першому півріччі  2019 року покладених функцій і завдань прокурорсько-слідчої діяльності та першочергові заходи на наступний період.
    Нарада відбулася за участі першого заступника та заступників прокурора області, працівників апарату, керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників.
    Керівник регіональної прокуратури у своєму виступі акцентував увагу на головних тенденціях, що спостерігаються у діяльності органів прокуратури від початку цього року.
    Він, зокрема, зазначив, що в області відслідковується зменшення загального числа зареєстрованих кримінальних правопорушень (на 10 %), у тому числі особливо тяжких. На 22,5 % зменшилася кількість кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми.
    Рівень  розкриття злочинів за остаточними результатами розслідування в області становить 43%, що перевищує загальнодержавний (37,8%). У цілому під процесуальним керівництвом органів прокуратури закінчено досудове розслідування у 9600 кримінальних провадженнях, що майже на 18 % більше, ніж у 1 півріччі  минулого року.
    Цьогоріч направлено до суду з обвинувальними актами 5 кримінальних проваджень стосовно організованих злочинних груп, що діяли у складі 18 осіб, яких викрито на пріоритетних напрямах, зокрема, у сфері охорони довкілля, у бюджетній і господарській сферах.
    Прокурор області назвав результативною представницьку діяльність на захист інтересів держави: предявлено позовів на понад 260 млн грн, задоволено вимоги прокурорів майже на 185 млн грн, з яких 145 млн добровільно відшкодовано за закритими справами.
    «За площею повернутих земель – 1875 га – прокуратура області посідає друге місце у державі. Крім цього, за результатами моніторингу законності судових рішень здійснено вступ у розгляд 5 справ, чим попереджено вибуття державних коштів та власності на 224 млн грн», - навів конкретні цифри Любомир Війтович.
    У своєму виступі керівник відомства назвав й інші конкретні результати напрацювань.
     Водночас головний акцент ним зроблено на подальшому забезпеченні ефективності роботи на пріоритетних напрямах.
    У першу чергу – це вжиття додаткових, скоординованих з органами правопорядку зусиль задля виявлення, розкриття і розслідування кримінальних правопорушень проти довкілля. Не втрачає актуальності питання відшкодування збитків. Потребує посилення діяльність місцевих прокуратур у сфері захисту державної та комунальної власності тощо.
    У виступах першого заступника прокурора області Олега Василіва, заступників прокурора області Олега Мостиховського та Роксолани Гребенюк був викладений грунтовний аналіз стану виконання прокурорами покладених функцій і завдань прокурорсько-слідчої діяльності.
    На нараді також було заслухано звіти окремих керівників місцевих прокуратур та керівників структурних підрозділів щодо вирішення проблемних питань з пріоритетних напрямів роботи.
    Підсумовуючи роботу оперативної наради, прокурор області наголосив на необхідності посилення відповідальності, як керівників місцевих прокуратур та структурних підрозділів у цілому, так і кожного працівника зокрема.
     «Органи прокуратури у першу чергу захищають інтереси держави. Робота для держави – наше спільне завдання, і для сумлінного виконання нам усім треба згуртуватися», - закликав  Любомир Війтович.
    За результатами оперативної наради при прокуророві області розроблено конкретні заходи, спрямовані на забезпечення ефективної роботи на поточний період.
 

Автор: Пресслужба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 1176