03.12.2019

Житомирська місцева прокуратура: почастішання випадків розпилення аерозолів дратівливої дії у школах потребує невідкладного посилення профілактичних заходів правоохоронців

Житомирською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво досудового розслідування у кримінальних провадженнях за  фактами розпилення газових аерозольних балончиків у приміщеннях загальноосвітніх шкіл міста.
Установлено, що 02.12.2019, учениця 8 класу місцевої школи на перерві розпилила газовий аерозольний балончик «Перець-4», від чого у приміщенні школи поширився газ дратівливої дії.
Унаслідок дій неповнолітньої проведено евакуацію 514 осіб, а двох учнів госпіталізовано до лікарні, обстежено та наразі виписано із лікувального закладу.
Інший випадок із розпиленням газу дратівливої дії у приміщенні загальноосвітньої школи стався 28.11.2019. Учень 9-го класу, демонструючи принесений у школу газовий балончик «Кобра», натиснув на клапан, розпиливши сльозогінний газ. Тоді зі школи до медичних закладів було доставлено 21 учня, троє з яких із середнім станом важкості госпіталізовано для лікування. На даний час фізичний стан усіх дітей задовільний.   
За двома фактами Житомирським відділом поліції розпочато кримінальні провадження за ч. 1 ст. 296 (хуліганство) КК України, досудове розслідування триває.
Наголошуємо, що за скоєння аналогічних дій передбачена кримінальна відповідальність, зокрема, покарання у виді обмеження волі строком до 5 років.
З огляду на те, що останнім часом аналогічні дії неповнолітніх осіб на території міста мають непоодинокий характер, Житомирською місцевою прокуратурою 03.12.2019 на адресу керівництва Житомирського відділу поліції направлено лист щодо посилення профілактичної діяльності серед учнів навчальних закладів та вжиття додаткових заходів, з метою недопущення таких фактів.

Автор: Пресслужба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 294