11.12.2019

На Житомирщині ювенальні прокурори взяли участь у заходах, приурочених Всеукраїнському тижню права

   
У вівторок, 10 грудня 2019 року, начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури області Оксана Кайданович побувала у Житомирському торговельно-економічному коледжі та взяла участь у просвітницькому заході, присвяченому річниці прийняття Загальної декларації прав людини. 
 
    Захід спрямований на підвищення обізнаності громадян щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації та захисту.
Варто зауважити, що зустріч, яка відбулася за участі представників правоохоронних
та правозахисних структур області, студентів-правознавців, була інформаційно насиченою, змістовною та креативною
 
    На обговорення було винесено актуальну і злободенну тему: «Кримінальна відповідальність неповнолітніх: за та проти», до якої студенти підготувалися заздалегідь. 
    Після цікавого і змістовного вступу про історичні аспекти становлення законодавства щодо кримінальної відповідальності неповнолітніх,
«круглий стіл» розділився на два табори: за і проти посилення кримінальної відповідальності дітей.
 
    У запеклій дискусії майбутні правники професійно доводили правильність власних тверджень і поглядів, обгрунтовували свої позиції конкретними прикладами, статистичними показниками, і навіть демонстрували відеоролики. 
 
    Практикуючі правозахисники поділились власним професійним та життєвим досвідом роботи з неповнолітніми, які з тих чи інших підстав вступили у конфлікт із законом.
 
    У своєму виступі керівник структурного підрозділу прокуратури області Оксана Кайданович звернула увагу на окремі аспекти кримінальної відповідальності неповнолітніх, наголосила на виваженому підході до призначення покарання підліткам, забезпечення індивідуалізації та гуманізації їх відповідальності.
 
    Зрештою, усі учасники заходу зійшлися на тому, що підняте питання не є простим і потребує постійної уваги суспільства та держави до потреб дитини, забезпечення її інтересів для запобігання вчинення нею правопорушень.

Автор: Пресслужба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 592