17.12.2019

У Ружинському районі прокуратура повернула до державної власності став площею майже 97 га вартістю 16 млн грн, що на території Дерганівської сільської ради

Господарський суд Житомирської області погодився з доводами керівника Бердичівської місцевої прокуратури та виніс рішення про припинення права користування земельною ділянкою водного фонду площею 96,6 га на території Дерганівської сільської ради Ружинського району.
Також суд зобовязав недобросовісного користувача повернути зазначену земельну ділянку до державної власності.
Установлено, що у 1999 році державне підприємство, яке користувалося зазначеним водним обєктом, було приватизоване та на його базі створене відкрите акціонерне товариство.
 До статутного капіталу акціонерного товариства (згодом реорганізованого у ТзДВ) не увійшли водні обєкти, які належать до держаної власності та не підлягають приватизації.
Проте  товариство, у порушення вимог чинного законодавства, продовжувало протиправно використовувати став площею 96,9 га вартістю 16 млн грн, який свого часу рішенням Ружинської районної ради було надане у постійне користування державному підприємству для риборозведення на промисловій основі.
Наразі судом задоволено позовні вимоги прокуратури у повному обсязі та зобов’язано ТзДВ повернути з незаконного користування став до державної власності.

Автор: Пресслужба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 363