20.12.2019

На Житомирщині прокурор області повідомив депутату міської ради про підозру у зловживанні службовим становищем, унаслідок чого державі завдано збитків на суму понад 625 тис грн

    Прокурор Житомирської області Олег Василів 20 грудня 2019 року  повідомив депутату однієї з міських рад про підозру у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, за ч.2 ст. 364 КК України.
    За версією слідства, депутат, перебуваючи на посаді директора комунального підприємства, у листопаді 2018 року незаконно організував та виконав, застосовуючи спецтехніку, зняття шару ґрунту і незаконний видобуток ґрунтової суміші об’ємом 1000 м куб на земельній ділянці, що в Олевському районі.
    Діючи протиправно, без спеціального дозволу на користування надрами та спеціального дозволу на зняття і перенесення ґрунтового покриву, а також без проведення зміни цільового призначення сільськогосподарських земель, депутат-директор порушив вимоги низки статей Кодексу України «Про надра», Земельного кодексу України, Закону України «Про охорону земель» та Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».
    Унаслідок незаконного видобутку ґрунтової суміші (утворено карєр глибиною до 3,5 м) економічним інтересам держави завдано збитків на суму 625,4 тис грн, чим спричинено тяжких наслідків навколишньому природному середовищу.
    Зазначені обставини підтверджені належними та достатніми доказами в сукупності, зібраними органом досудового розслідування.
    Під процесуальним керівництвом Коростенської місцевої прокуратури, досудове розслідування проводить слідчий відділ Коростенського ВП ГУНП в області.  
    Хід досудового розслідування перебуває на контролі керівництва прокуратури області.
    Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено  в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Автор: Пресслужба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 459