21.12.2019

У Коростенському районі завдяки діяльності міжвідомчої робочої групи у складі прокуратури, поліції, Служби безпеки та контролюючих державних органів припинено нелегальне видобування бурштину (ФОТО, ВІДЕО)

    За дорученням прокурора Житомирської області Олега Василіва, 20 грудня 2019 року керівник Коростенської місцевої прокуратури Андрій Мамкута провів чергове засідання спільної міжвідомчої робочої групи з протидії незаконному видобуванню бурштину на території Коростенського району, у якій взяли участь виконувач обов’язків начальника Коростенського ВП та начальник місцевого відділу УСБУ в Житомирській області.
          На засіданні проаналізували результати роботи міжвідомчої групи та обговорили проблемні питання щодо розкриття і розслідування злочинів у сфері незаконного видобутку бурштину на ввіреній території.
Зокрема, з метою виявлення та документування фактів незаконного видобування бурштину та його реалізації і скупки, спільними групами із числа співробітників відповідних правоохоронних та контролюючих органів на постійній основі проводяться рейдові перевірки на територіях Коростенського, Овруцького та Олевського районів.
У цілому цьогоріч розпочато 24 кримінальних провадження за фактами незаконного видобування бурштину та його незаконного придбання. За результатами досудового розслідування прокуратурою затверджено та скеровано до суду 11 обвинувальних актів стосовно 13 осіб.
          Крім того, з метою встановлення реальної оперативної ситуації у місцях незаконного видобування бурштину, члени міжвідомчої групи здійснили виїзд безпосередньо на місця, де раніше протиправно видобували корисну копалину загальнодержавного значення.
Зокрема, члени міжвідомчої групи побували у селах Гулянка і Ушиця  Коростенського району. Спільним оглядом місцевості установлено, що незаконний видобуток бурштину на вказаних територіях не проводиться.
Таким чином, завдяки злагодженій діяльності всіх учасників міжвідомчої групи вдалося припинити незаконний видобуток бурштину на території Коростенського району.  
Спільна робота міжвідомчої групи з незаконного видобування бурштину триває, усі місця нелегального видобування коштовного каменю і надалі перебуватимуть під постійним контролем правоохоронних органів.
 
 
 
 

Автор: Пресслужба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 755