23.12.2019

На Житомирщині за втручання прокуратури до державної власності повернуто водний об’єкт – став площею 111,8 га вартістю майже 20 млн грн

За результатом розгляду позову Бердичівської місцевої прокуратури господарський суд Житомирської області прийняв рішення, який припинено право користування земельною ділянкою водного фонду площею 111,8 га на території Верхівнянської сільської ради Ружинського району. Також суд зобовязав акціонерне товариство повернути став  до державної власності.
Так, у 1999 році, під час приватизації державного підприємства, до статутного капіталу новоствореного сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства не увійшли водні обєкти, які належать до державної власності, а тому не можуть бути приватизованими.
Проте, акціонерне товариство (згодом ТзДВ) продовжувало використовувати став площею 111,8 га вартістю майже 20 млн грн, не маючи для цього законних підстав. Адже свого часу рішенням сесії Ружинської районної ради водойма у постійне користування була надана державному підприємству для риборозведення на промисловій основі.
А законодавець обмежує приватних субєктів господарювання щодо набуття права постійного користування земельною ділянкою водного фонду без встановлення строку, яка перебуває у державній чи комунальній власності.

Автор: Пресслужба прокуратури Житомирської області
кількість переглядів: 341