19.07.2022

Глорифікація ворогів, виправдання збройної агресії РФ, визнання правомірною окупацію – на Житомирщині повідомили про підозру ще одному фанату рашистів (ФОТО)

За процесуального керівництва прокурорів Житомирської обласної прокуратури особі повідомлено про підозру у поширенні матеріалу, у якому міститься виправдовування, визнання правомірною збройної агресії РФ проти України, тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали таку збройну агресію, розпочату у 2014 році, а саме, представників збройних формувань РФ та представників підконтрольних їй самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України (ч. 2 ст. 436-2 КК України).
Слідством установлено, що уродженець білорусі, житель Бердичева, створив у забороненій соцмережі акаунт під своїм прізвищем та систематично,  починаючи з березня по травень 2022 року, поширював тексти антиукраїнського змісту з посиланням на першоджерела.
У поширених фанатом рашистської ідеології текстах виправдовувалася збройна агресія РФ, визнавалася правомірною тимчасова окупація частини територій України, возвеличувалися військовослужбовці країни-агресора. Натомість стверджувалося, що злочини проти мирних жителів скоюють українські військові, а Київ ніхто ніколи не бомбив. Також тиражувалися фейки про загибель дітей у псевдореспубліках «ДНР» і «ЛНР» від нібито обстрілів українських військових.
Підозрюваний схвалював публікації, у яких пропонувалося вибудувати «забор вокруг Галіціі, устроіть там рєзєрвацію для бандеровцев». У розміщених  текстах висловлювався захист на адресу трьох відомих путінських телепропагандистів, а також розміщених на військовій техніці окупантів Z-символів тощо.
Досудове розслідування, за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури, проводить Управління СБ України в області.
Санкція зазначеної статті передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.
 
Прокуратура Житомирщини у Тwitter  Facebook  Telegram

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 571