02.12.2022

Протидія насильству у дитячому середовищі: ювенальні прокурори Житомирщини провели зі школярами діалоги про безпеку у соціумі (ФОТО)

В Україні 25.11.2022 розпочалася Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства». У рамках акції ювенальні прокурори органів прокуратури Житомирщини провели зустрічі з учнями 1-10 класів, з якими поспілкувалися про важливі теми – безпеку перебування у соціумі, права на вільний доступ до правосуддя, захист від дискримінації та всіх форм насильства.
Зокрема, прокурори відвідали майже три десятки навчальних закладів області та поспілкувалися з майже 2000 підлітками.
Про це повідомила начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству обласної прокуратури Оксана Кайданович. Прокурор зауважила, що цьогоріч від кримінальних правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством, в області потерпіли 14 дітей, 11 з яких – малолітні. Крім цього, щодо дітей вчинено 46 злочинів, пов’язаних із сексуальним насильством.  А тому роз’яснювально-просвітницькі діалоги з підлітками про їхні права  сьогодні – на часі.   
Аби доступно донести законодавчі норми, прокурори провели бесіди у зрозумілому для сприйняття дітьми форматі. Зокрема, спільно переглядали відеоматеріали, у яких йшлося про можливі ситуації щодо порушень прав дітей, мультфільм, герої якого потрапляли у ризикові ситуації та приймали відповідні рішення, аби уберегтися від небезпеки.
Так, учні 6-7 класів Житомирського ліцею № 21, під час зустрічі з ювенальним прокурором обласної прокуратури Людмилою Кучер не лише зацікавлено переглянули український мультфільм, а й охоче поспілкувалися про інші важливі теми, з якими реально зустрічаються у повсякденному житті.  Це, зокрема, можливе насильство у кіберпросторі, як уберегтися від шахрайства, у тому числі у соцмережах, як не стати жертвою сексуального насильства у звичних обставинах.  Прокурор особливу увагу дітей загострила на тому, щоб вони не мовчали про будь-які прояви насильства, ділилися про те, що трапилося, з батьками, вчителями або дорослими, яким вони довіряють.Також школярів широко поінформовано про чинні законодавчі акти, які гарантують додержання їхніх прав, серед них, зокрема, і Конвенція Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, відповідно до якої кожна дитина має право на належний захист. 
Аналогічні бесіди у навчальних закладах провели ювенальні прокурори Бердичівської, Житомирської, Коростенської, Коростишівської, Новоград-Волинської та Чуднівської окружних прокуратур.
Додатково: щорічна Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» проходить з метою  привернення уваги до проблем подолання насильства у сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
До відома: для повідомлень про факти насильства діють такі «гарячі лінії»: національна дитяча – 116-111, 0 800 500 225; у Житомирській обласній прокуратурі - (0412) 42-14-79 (цілодобово), (0412) 41-35-03, (0412) 47-22-34 (з 08.00 до 17.00 год).
Також інформацію можна надсилати на електронні адреси: [email protected] , [email protected] , [email protected]  . Деталі - за посиланням: https://zhit.gp.gov.ua/ua/n_g

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 927