09.12.2022

Дослідницькі землі засівали соєю на продаж – на Житомирщині прокуратура повернула державі 25 га землі вартістю 10,2 млн грн

 За позовом Житомирської окружної прокуратури рішенням Господарського суду Житомирської області визнано недійсним удаваний договір підряду та зобов’язано сільськогосподарське товариство звільнити земельні ділянки державної власності площею 25 га, що у Житомирському  районі.
Прокурори окружної прокуратури встановили, що у квітні 2021 року Інститутом сільського господарства Полісся на підставі удаваного договору підряду на вирощування сої передано в оренду приватному товариству значний масив землі державної власності вартістю 10,2 млн грн для сільськогосподарського виробництва.
Проте такий правочин порушує інтереси держави у сфері земельних відносин, оскільки ці землі можуть використовуватися лише для дослідних та навчальних цілей, а Інститут взагалі не має права ними розпоряджатися.
Житомирською окружною прокуратурою вжито заходів представницького характеру та зобов’язано користувача повернути землі державі. 

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 950