Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
17.03.2023

«Зекономили» 270 тис. грн на вогнезахисних роботах під час реконструкції ліцею у Житомирському районі – підряднику та інженеру з технагляду повідомили про підозру

За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Житомирської окружної прокуратури, на підставі зібраних слідством доказів, директору приватного товариства та інженеру з технагляду (пособництво) повідомили про підозру у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем та у службовому підробленні (ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).
За даними слідства, приватне товариство у серпні 2021 року уклало з підрозділом Глибочицької сільської ради Житомирського району договір про капітальну реконструкцію ліцею одного із сіл територіальної громади на загальну  суму понад 10 млн грн.  
По завершенні реконструкції навчального закладу, директор товариства в офіційних документах зазначив, що роботи виконані у повному обсязі, відповідають технічним вимогам, та подав їх для оплати.
Інженер з технічного нагляду, який здійснював контроль за дотриманням підрядником будівельних норм та технічних умов, не перевіривши достовірність відомостей, засвідчив надані документи своїм підписом, тим самим підтвердив їх правдивість.  
 Хоча насправді на день звіту такий важливий технологічний процес, як покриття дерев’яних балок горища вогнезахисною речовиною, не був виконаний. Лише через місяць після оплати підрядник залучив фахівців, які виконали ці роботи за значно меншу вартість, ніж він зазначив в офіційних документах. 
За висновками експертів, унаслідок таких неправдивих відомостей  підряднику з бюджету безпідставно перераховано понад 270 тис. грн, якими він заволодів.
Наразі вирішується питання щодо обрання обом підозрюваним запобіжних заходів.
Зловживання з бюджетними коштами викрито окружною прокуратурою спільно з Управлінням СБ України в області та Житомирським райуправлінням поліції, яке проводить досудове розслідування.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 961