Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
01.06.2023

Розпалювання релігійної ворожнечі – двом священникам - керуючому та секретарю єпархії УПЦ (МП) Житомирщини повідомлено про підозру (ФОТО)

За процесуального керівництва прокурорів Житомирської обласної прокуратури, на підставі зібраних слідством доказів, двом священникам повідомлено про підозру у розпалюванні релігійної ворожнечі та образі почуттів громадян, у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, вчинених службовою особою та за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 161 КК України).
Слідство встановило, що керуючий єпархії та секретар УПЦ (канонічний зв’язок з московським патріархатом), рідні брати, тривалий час, з 2017 року, виготовляли і поширювали серед священників, прихожан та жителів регіону листівки, які розпалюють релігійну ворожнечу і ненависть до вірян Православної церкви України.
Митрополит готував тексти листівок, брошур та закликів, які містять висловлювання, що ображають почуття громадян різних вірувань, релігій і конфесій. Секретар єпархії забезпечував їх друк та відповідав за активне поширення. Серед іншого, у листівках висловлено нетерпиме, вороже ставлення до Православної Церкви України, її створення названо «самочинним», «відступництвом», «сліпою впертою сваволею», «розколом» тощо.
За оцінкою низки судово-лінгвістичних та семантико-текстуальних експертиз, тексти раніше вилученої друкованої продукції транслюють гостру неприязнь до Київського патріархату, містять зневажливі, презирливі з релігійної точки зору його характеристики,  дискредитують віру, розпалюють релігійну ворожнечу між різними конфесіями.
Під час обшуків у приміщеннях церкви, за місцем проживання та в автомобілях підозрюваних вилучено докази їхньої кримінальної діяльності, зокрема, значну кількість друкованої продукції, блокноти з рукописними текстами тощо.
Наразі вирішується питання щодо обрання обом фігурантам запобіжних заходів у виді цілодобового домашнього арешту та відсторонення від посад.
Кримінальне правопорушення священників викрито завдяки злагодженим діям   Житомирської обласної прокуратури, Управління СБ України та слідчого управління ГУ Нацполіції в області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 1941