Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
07.09.2023

Дитячий оздоровчий табір «Орлятко» функціонуватиме самостійно – результат розгляду позову прокуратури Житомирщини (ФОТО)

Розглянувши позов ювенальних прокурорів Житомирської окружної прокуратури у сфері охорони дитинства, суд визнав вимоги обґрунтованими, а рішення органу місцевого самоврядування – протиправним.
Відповідно, суд скасував рішення Житомирської обласної ради про припинення функціонування закладу оздоровлення та відпочинку «Табір «Орлятко» і приєднання його до комунального підприємства з експлуатації адмінбудинків.
Нагадаємо, таке рішення депутати облради у грудні минулого року прийняли стосовно дитячого табору, розташованого у лісовій зоні неподалік с. Левків Житомирського району.
Однак ювенальні прокурори Житомирської окружної прокуратури встановили, що рішення прийнято з порушенням вимог Закону України «Про оздоровлення та відпочинок» та Цивільного кодексу України. У разі такого приєднання табір не зміг би функціонувати як дитячий оздоровчий заклад.
Крім цього, депутати не погодили свої наміри з Міністерством соцполітики України, уповноваженим вирішувати питання реорганізації або ліквідації дитячих закладів такої категорії.
Заявлений окружною прокуратурою позов Житомирським окружним адміністративним судом задоволено у повному обсязі. 
Довідково. Табір «Орлятко» - це 17 будівель загальною площею понад 3630 м2, серед яких - три спальні корпуси, їдальня, медпункт, клуб, адмінбудівля та інші приміщення. Територія займає 7,3 га земель рекреаційного призначення, що у лісовій зоні. За сезон у ньому могли оздоровитися декілька сотень дітей.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 2370