Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
13.02.2024

Майже 150 тис. грн збитків, заподіяних самовільним використанням води з р. Гуйви – прокуратура через суд домоглася стягнення з товариства коштів

За позовом Житомирської окружної прокуратури з товариства стягнуто майже 150 тис. грн збитків, завданих унаслідок самовільного використання води з р. Гуйви, що на території Станишівської ОТГ Житомирського району.
Йдеться про те, що приватне товариство тривалий час для обслуговування Млинищенської гідроелектростанції використовує води річки Гуйви, притоки річки Тетерів.
Однак прокурори встановили, що товариство у комерційних інтересах майже п’ять років користується водними ресурсами без спеціального дозволу. Це  порушує вимоги Водного Кодексу України та Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».
За підрахунками екологів, за цей період через турбіни ГЕС для вироблення електроенергії пропущено 22,3 млн м3 води. Унаслідок самовільного використання води товариством заподіяно збитків на майже 150 тис. грн.
Окружна прокуратура, в інтересах держави в особі ДЕІ Поліського округу,  звернулася до Господарського суду Житомирської області, який зобов’язав  користувача відшкодувати збитки на спеціальний рахунок місцевої громади. 

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 438