Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
13.03.2024

Поширення дописів із закликами до повалення конституційного ладу України, возвеличення ворогів – судитимуть жителя Житомирщини

Житомирська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно місцевого жителя за фактом розповсюдження матеріалів із закликами до насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади із символікою комуністичного тоталітарного режиму, а також у яких міститься заперечення збройної агресії рф проти України та тимчасової окупації частини території України, а також возвеличення військових рф (ч. 2 ст. 109, ч. ч. 1, 2 ст. 436-1, ч. ч. 2, 3 ст. 436-2 КК України).
За даними слідства, житель міста Коростеня, маючи проросійські погляди, створив у забороненій соцмережі власний акаунт та активізував його з перших днів широкомасштабного збройного вторгнення рф в Україну.
Він неодноразово схвалював та поширював тексти із закликами до насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, запереченням тимчасової окупації частини території України.
Обвинувачений, з мотивів підтримки інформаційних впливів держави-агресора, розміщував на власному акаунті дописи, у яких прославляли «русского солдата» та пророчили їм перемогу.
 Ностальгуючи за комуністичним тоталітарним режимом, поширював зображення символіки - серпа, молота, п’ятикутної червоної зірки, державного прапора та герба срср.
Протягом березня 2022 – травня 2023  років обвинувачений на своєму акаунті розмістив до десятка таких текстів та зображень, з якими ознайомилася значна аудиторія користувачів соцмережі.
Досудове розслідування проводило УСБУ в області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в зак онному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 826