Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
08.05.2024

Заподіяння контрабандою лісу збитків на понад 17 млн грн – у Житомирі судитимуть організовану злочинну групу (ФОТО)

Житомирською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно організованої злочинної групи за фактом незаконного переміщення через митний кордон України лісоматеріалів, вчиненого повторно, в особливо великому розмірі, легалізації (відмиванні) коштів, одержаних злочинним шляхом, перевезення і збуту незаконно зрубаного лісу, що спричинило тяжкі наслідки, та підробленні документів і їх використанні (ч. 3 ст. 201-1, ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 246, ч. ч. 3, 4 ст. 358 КК України).
За даними слідства, директор та власник двох столичних фірм організував протягом грудня 2020 – квітня 2023 років постачання до європейської країни незаконно здобутих лісоматеріалів. Допомагали йому у кримінальному бізнесі четверо спільників – бухгалтер, брокер та підприємці.
Як повідомлялося раніше, обвинувачені постачали немаркований ліс-кругляк на деревообробні підприємства різних областей, у тому числі й Коростенського району, де у промислових масштабах виготовляли пиломатеріали.
Потім на деревну продукцію виготовляли документи щодо законності її походження. Для приховування протиправних дій укладали з різними приватними товариствами та підприємцями фіктивний продаж-купівлю товару. Зокрема, у такій схемі було задіяно понад три десятки суб’єктів господарювання.
На підставі документів з недостовірними даними брокер виготовляв відповідні сертифікати для оформлення товару на митниці та переправлення за кордон.
 Розслідуванням установлено, що бізнес-прибуток ОЗГ від незаконно переправлених через митний кордон України лісоматеріалів сягає 43 млн грн. Валютну виручку від контрабанди лісу легалізовували через підконтрольних приватних підприємців.  
За висновками фахівців, державі заподіяно збитків на понад 17 млн грн. Наразі заявлено позов про стягнення з обвинувачених заподіяної шкоди у повному обсязі.
На пиломатеріали та майже 230 соснових колод, вилучені під час обшуку, накладено арешт. Також, задля забезпечення подальшої конфіскації, накладено арешт на приватний будинок, дві квартири, автомобіль та частку у статутному капіталі юридичної особи, що належать підозрюваним.
Досудове розслідування проводило ГУНП в області, оперативний супровід – УСБУ в області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 720