Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
09.05.2024

За ініціативи прокуратури Житомирщини у дохід держави конфісковано майже 4,5 млн грн, здобутих від підпільного виробництва підакцизних товарів (ФОТО)

За публічного обвинувачення прокурора Житомирської обласної прокуратури чотирьох осіб у складі організованої злочинної групи визнано винними у незаконному виготовленні, зберіганні, транспортуванні з метою збуту та збуті підакцизних товарів – рідин для електронних цигарок і тютюну для кальяну (ч. 3 ст. 28, ч. ч. 1, 2 ст. 204 КК України).
Вироком суду кожного з них оштрафовано на суму від 255 – до 306  тис. грн.
Разом з цим прокурором ініційовано звернення у дохід держави одержаних від злочинної діяльності прибутків, на які у ході досудового розслідування накладено арешт. Суд підтримав позицію обласної прокуратури.
Наразі, за рішенням суду, на користь держави конфісковано майже 4,5 млн грн готівки у різних національних валютах.
Прокурор у суді довів, що четверо місцевих жителів, двоє з яких приватні підприємці, незаконно виготовляли тютюн для кальяну та речовини для електронних цигарок.
50-річний організатор злочинного угруповання для кустарного виробництва орендував у Житомирі декілька приміщень. В окремих встановили спецобладнання, інші використовували як склади для готової продукції. На нелегальній «фабриці» було задіяно понад десяток працівників. Використовували імпортну сировину, яку ввозили з-за кордону.
Для популяризації асортименту продукції сумнівної якості використовували спеціально створений вебсайт. Реалізація товару охоплювала різні способи: оптові партії, вроздріб та поштою. Гроші від клієнтів отримували на свої банківські рахунки.   
Піку прибутковості досягнули у період воєнного стану – протягом 2022 року. На початку березня 2023 року підпільних фабрикантів викрили.  
Під час обшуку у виробничих приміщеннях та на складах, серед іншого, вилучено майже 9,5 т тютюну для кальяну (понад 120 тис. упаковок з етикетками різних відомих брендів), рідини і суміші вартістю декілька десятків млн грн, майже 2 тис літрів рідини для електронних цигарок та приготовлені до продажу цигарки, готівку у різних національних валютах, спецобладнання тощо.
Свою вину засуджені визнали та щиро розкаялися у скоєному, що було враховано при призначенні покарання.
Наразі вирок не набрав законної сили.
Досудове розслідування - ГУНП в області, оперативний супровід – УСБУ в області.

Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
кількість переглядів: 764